קידום אורגני SEO

בשביל מי שמעולם לא נגע בעולם השיווק והפרסום באינטרנט קידום אורגני או באנגלית SEO
(ראשי תיבות של: Search Engine Optimization) הוא אוסף של פעולות ודרישות של מנוע החיפוש אותם אנו חייבים לבצע לצורך שיפור הדירוג של האתר בתוצאות החיפוש של גוגל ומנועי החיפוש השונים.

Image

אז איך בעצם עובד התהליך של קידום האתרים?

 1. אסטרטגיית קידום
 2. כמו כל פרויקט בחיים שלנו תכנון מקדים ובניית אסטרטגיה תוך תכנון כולל של הצעדים והמהלכים יביאו אותנו כל הדרך אל ההצלחה.
  מה מכילה אסטרטגיה איכותית לקידום אורגני?
  האסטרטגיה צריכה להכיל תכנון מהלכים וחשיבה קדימה לאחר ביצוע סקירה ומיפוי של עמודי האתר על פי דגשים שאותם אנו צריכים לבצע על מנת לשפר את תוצאות החיפוש של האתר.

 3. מחקר מילות מפתח
 4. מחקר מילות מפתח הוא מחקר אותו אנו מבצעים על מנת להכין רשימה של מילים או ביטויים שמשתלבים ביחד ויוצרים את מילת המפתח.
  למה חשוב לבצע מחקר מילות מפתח בתחילת התהליך?
  מחקר מילות מפתח עוזר למקד את אסטרטגיית הקידום של האתר לביטויים הרלוונטים, בנוסף הוא עוזר לנו מדידת ההצלחה מן הקידום.

 5. אופטימיזציה לדרישות מנועי החיפוש
 6. אופטימיזציה לדרישות מנועי החיפוש הוא השלב החשוב והקריטי ביותר בתהליך של קידום אתרים מפני שהעבודה על שלב זה לא מסתיימת אף פעם, כל זמן שהאינטרנט חי וקיים תמיד יהיה ניתן לשפר עוד את האתר, החל במהירות האתר, התוכן וחווית משתמש ועד לקישורים, כותרות בעמודים וטקסט חלופי לתמונה.
  בתהליך קידום אתרים השמיים הם הגבול!
  אפשר לדמות את מנועי החיפוש בתור קניון עצום שבו כל אחד יכול לפתוח עסק בלי שום בעיה, כך שאם פתחנו חנות בגדים לדוגמה לידנו יוכלו לקום לא חנות אחת ולא שניים, עוד עשרה חנויות שיתחרו איתנו על המיקום הטוב ביותר בקניון, ולכן קידום אתרים הוא תהליך שאין לו סוף אם אנו רוצים לשמור על רמת קידום גבוהה ולא לאבד את המיקומים שתפסנו במנועי החיפוש.

 7. תוכן וקישורים
 8. בין הדגשים החשובים ביותר בעולם הקידום האורגני הוא העלאת תוכן חדש לאתר על מנת להגדיל את נפח האזכורים שמנוע החיפוש מקבל מהאתר שלנו - כאשר אנו מעלים תוכן חדש מנוע החיפוש עובר על האתר שלנו בתדירות גבוהה יותר על תוכן האתר, מקדם אותנו טוב יותר ומשאיר את האתר שלנו רלוונטי.
  הוספת קישורים לתוכן באתר מגדיל את החשיפה שלכם!
  כאשר אנו מעלים תוכן חדש לאתר חשוב שנקשר בין אם לאתר שלנו או לאתרים אחרים, אנו מוסיפים בכך עוד אזכורים ועיתותים למנוע החיפוש אשר מהווים מעין המלצות מרחבי הרשת.