קידום ממומן SEM

בשביל מי שעולם הפרסום ושיווק באינטרנט חדש לו ולא מכיר את המושג קידום ממומן או שיווק במנועי חיפוש, באנגלית SEM (ראשי תיבות של: Search Engine Marketing), הוא קידום שמטרתו העיקרית היא להגביר את נתוני החשיפה של מודעה או אתר אינטרנט על ידי תשלום למנועי החיפוש או רשתות חברתיות.
בתחילת הדרך הקידום הממומן היה שייך ברובו למנועי החיפוש ולאתרים, אך עם השנים נולדו להם הרשתות החברתיות שכיום אנו יכולים לקדם דרכם את המודעות שלנו בתשלום, אך בצורה שונה ממנועי החיפוש.

Image

שיווק במנועי חיפוש קורה על פי הגדרת מילות המפתח בהן תעלה המודעה שלי כאשר הגולש מחפש מוצר או שירות מסוים, לדוגמה כאשר נחפש בגוגל "ציוד לספורט" נגיע אל מגוון רחב של חנויות וירטואליות אשר מוכרות ציוד לספורט.
אך ברשתות החברתיות אנו מגדירים את קהל היעד שלנו על פי נתונים שהרשת החברתית אוספת על אותו משתמש, לדוגמה משתמש עשה לייק לדף שעוסק בתזונה וספורט, ניתן להעריך שאותו משתמש יביע עניין בציוד לספורט ולכן המודעה שלי מופיעה אצלו.

הקידום הממומן יכול להתבצע במגוון של פלטפורמות אשר מציעות לנו שיטות שיווק שונות ומיקומים שונים של המודעות, כל אחת מהשיטות יכולה להתאים למגוון רחב של צרכים אך חייבים לשים דגש על מטרת הקמפיין, כך שבמידה ואני מעוניין לקדם מוצר אני לא אשתמש באותה השיטה לקידום של קורס.

כאשר אנו הולכים להקים קמפיין ממומן אנו חייבים לשים בראש ובראשונה את יעדי הקמפיין, בין אם הוא גיוס לידים או הגדלת הכניסות לאתר או קמפיין השקת מוצר, יעדי הקמפיין עוזרים לתכנון נכון של האסטרטגיה שבה אנו עומדים להשתמש לניהול קמפיין.

החזר השקעה ROI - הוא הנתון החשוב ביותר שעל פיו ניתן למדוד את אחוזי ההצלחה של הקמפיין אותו העלנו לאוויר, ROI הוא נתון הלקוח מעולם הכלכלה שעוזר לנו להעריך האם ההשקעה שלנו היא כדאית, ניתן לחשב זאת בצורה ממש פשוטה: (הכנסה - הוצאה) / הוצאה.

קידום ממומן בגוגל לנצח ולתמיד:

קידום ממומן בגוגל (גוגל אדוורדס - google ads) הוא קידום ממוקד מטרה, והוא עובד לרוב על פי שיטת התשלום הנפוצה והמשתלמת ביותר שנקראת PPC - Pay Per Click, בשיטה זו אנו מעלים מודעה בגוגל במילות המפתח הרלוונטיות ביותר אלינו, ואנו משלמים רק עבור הלחיצות על המודעה שלנו.
שיטה זו מתנהלת בצורת מכרז פומבי שבו הערך הכספי של מילת מפתח נקבע על ידי מידת הפופולריות שלה, המפרסמים השונים מתחרים זה בזה על דירוג בתוצאות החיפוש (SERP).
לקידום הממומן יש את הכוח להביא אותנו לראש תוצאות החיפוש בגוגל, ובכך לחשוף את המודעות שלנו לקהל גדול ורחב יותר שבוודאות מתעניין בשירות או המוצר אותו אני מעוניין למכור.